Kategorie: Wszystkie | Filmikowe | Ilustrowane | Raca | Relacje | Samo gadanie | Zapiski o... | agility
RSS
wtorek, 12 października 2010
Psy w majonezie

Niezbyt dawno temu kupiłam obu psom nowe obroże i smycze

smycz

i chciałam dziś na spacerze porobić im paradne fotki. Marzenie ścietej głowy chociaż szczerze to dziś nawet nie było aż tak źle - gończy, jak wiadomo nie od dziś, zalicza się do kategorii "modelki profesjonalne":
Una na smyczy

Una portret

a i szczeniak robił co mógł:
Raca na smycz

Problemem tym razem były nie psy, a pogoda, która była bajecznie zdjęciowa, ino nie do takich zdjęć, jakie sobie zaplanowałam. Jednakże plany są po to, żeby je zmieniać ;) co oczywiście bezzwłocznie uczyniłam, zamieniając spacer pozowany na spacer antypedagogiczny (czyli: "Una biegaj! Co tam tak pachnie?" i "Raca, gdzie Una?"). Odkręcać to będę musiała przez tydzień przynajmniej, ale może warto było? ;)

Co to wszystko ma wspólnego z majonezem? Otóż jeśli świeci słoneczko tak właśnie, jak świeciło sobie dziś, to zatapia krajobraz w powodzi złota, co fotografowie z niektórych kręgów prozaicznie nazywają "majonezem". Tak więc oto zapowiadane w tytule - psy w majonezie:

 

Dziękujemy za uwagę! Pa!

21:15, hulajdusza4 , Ilustrowane
Link Komentarze (1) »
środa, 06 października 2010
O Racy, czyli Dobry Szczeniak

Raca jest z nami już ponad miesiąc, urosła, zmieniła się, i chyba czas napisać o niej kilka słów :)

 

Jest fajnym szczeniakiem. Po części bardzo nieszczenięcym - nie wygląda jak szczeniak, nie rusza się jak szczeniak i nie pracuje jak szczeniak. Wygląda coraz bardziej jak miniatura dorosłego kelpika
Raca portret

kiedy coś razem robimy, a nie jest to zabawa, traktuje to bardzo poważnie: chce zrozumieć czego od niej oczekuję.  Kiedy zrozumie - robi to, ładnie, szybko i z entuzjazmem. Przy kształtowaniu pracuje spokojnie, myśli, nie frustruje sie, nie miota. Skupia się na niesamowicie długo. Całkiem nie jak szczeniak!

Raca waruje

Bardzo ładnie się bawi, szarpie zabawkami, uwielbia dorwanie rzuconej zabawki i zamordowanie jej. Aportuje średnio :) w każdym razie w porównaniu z Uną ;)

Raca z piłką

Za każdym razem, kiedy o niej myslę, to wychodzi mi, że to taki Dobry Szczeniak jest. Nie stwarzający specjalnych problemów, lubiący mizianka, dobrze się bawiący i dobrze się uczący, bez większych problemów z psami lub ludźmi. Możliwe, że odbieram Racę jako takiego Dobrego Szczaniaka przez kontrast z Uną, która jako szczeniak biegała po ścianach, spała maksymalnie cztery godziny na dobę (i to nie jednym ciągiem) i jak siadała, to na tak krótko, że miałam problem z zanaczeniem tego klikerem :) ale przecież i Racy energii odmówić nie można :Dw pędzie
tylko jakoś znacznie łatwiej nad tą energią zapanować ;)

A co Una na to wszystko? Na początku była strasznie smutna, ale jest coraz lepiej :)

Una i Raca

tylko czasem usiłuje wymusić moje zainteresowanie na milion sposóbów, z których 999999 może się skończyć jej śmiercią z moich rąk ;)

11:27, hulajdusza4
Link Komentarze (4) »